Tripadvisor
Om hotellet
Strandhotel med stort poolområde på Alanyakysten
BLUE STAR Marvida Palmeras Pascha (tidligere TUI BLUE Village Pascha Bay) ligger ved stranden uden for Alanya. Her venter et enormt poolområde, vandrutsjebaner og et motionsrum – og All Inclusive indgår!
BLUE STAR Marvida Palmeras Pascha kombinerer nærhed til havet og stranden med hyggelige lounges, restauranter og store poolområder.
Sandstrand og badebro
Sandstranden nedenfor hotellet har masser af plads til dukkerter og afslapning. Selvfølgelig er der liggestole og parasoller, og du kan også spille beachvolley, dyrke yoga eller sole dig på badebroen. Stranden er et sted, hvor du både kan slappe af og være sammen med venner og familie.
Swim-up og rummelige værelser
Hotellet er opbygget som en lille landsby, og du kan vælge at bo i dobbeltværelse eller familieværelse. For større selskaber findes der værelser til op til seks personer, og hvis du vil tage en morgendukkert direkte fra terrassen, kan du bestille et swim-up-værelse!
Sig hej til Bamse
Bamse er flyttet ind på dette hotel og vil gerne møde nye venner. Nogle dage om ugen går han rundt på hotelområdet, så kom forbi og sig hej eller tag et foto sammen med verdens stærkeste (og sødeste) bjørn.
- Antal værelser : 198
- Antal lejligheder : 92
Kort om hotellet
- Til strand/badning
- 50 m - 150 m
- Udendørspool/Børnepool
- Ja/Ja
- Centrum/Shopping
- 9 km/4.5 km
- Restaurant/Bar
- Ja/Ja
- Transfertid
- ca. 2 timer 30 min
Gennemsnitsvejr i Alanya
Bæredygtighedscertificeret
Et af vores bæredygtighedscertificerede hoteller
Dette er et af vores bæredygtighedscertificerede hoteller. Når du vælger dette hotel, bidrager du til TUI Care Travel og en mere bæredygtig turisme.
Læs mere om TUI Care Travel og vores certificerede hotellerAdresse & telefon
- Adresse
- Pamukyeri mah. Mustafa Kemal Bluevarti no.156 Konkali 07400 Alanya, Turkey
- Telefon
- +902 42 565 15 20
Vigtig information
Hotellet består af 7 bygninger. De forskellige værelsestyper der findes på hotellet, ligger i alle 7 hotelbygninger.
Renoveringen i 2015 var for værelser benævnt Superior.
Strand- og hotelområde udenfor by, nær hovedvejen.
Trafikken samt bar- og natteliv fra nærliggende hoteller kan i perioder virke forstyrrende.
Båndbredden er begrænset og opkoblingen kan være langsom.
- Reception åben hele døgnet
- Ja
- Officiel kategori
- ***
- Bygget
- 1989
- Sidst renoveret
- 2015
- Antal værelser
- 198
- Antal lejligheder
- 92
- Elektricitet
- 220
- MasterCard
- Ja
- Visa
- Ja
- Område
- Strand
- Parkering
- Ja
- WiFi
- Ja
- Gratis WiFi på hotellets fællesarealer
- Ja
- Gratis WiFi i værelserne/lejlighederne
- Ja
- Støjniveau
- Periodevis forstyrrende
- Trafik
- Stærk trafik
Værelser
Dobbeltværelser til 2-4 personer, med soveværelse og opholdsrum, er ca. 29 kvadratmeter.
Dobbeltværelse Superior til 2-3 personer med soveværelse og opholdsrum, er ca. 29 kvadratmeter. Værelserne har Xbox og kaffemaskine med kapsler. Indretningen adskiller sig fra standardværelserne.
Større dobbeltværelser til 2-5 personer, med soveværelse og opholdsrum, er ca. 40 kvadratmeter.
Suiter til 2-5 personer, med to værelser og et badeværelse, er 66-94 kvadratmeter.
Familieværelser er ca. 40 kvadratmeter.
Familieværelser, der består af to værelser med dør imellem, er ca. 60 kvadratmeter.
Firesengsværelser består af to værelser med dør imellem og har to badeværelser, mikrobølgeovn og brødrister. 56-60 kvadratmeter
- WiFi
- Ja
- Dobbeltværelse
- 28 m2
- Familieværelse
- 40 m2
- Gratis deponeringsboks
- Ja
- Gratis aircondition
- Ja
- Loftvifte
- Ja
- Minibar
- Ja
- Rengøring
- 6 dage/uge
- Hårtørrer
- Ja
- Elkedel
- Ja
- TV
- Ja
- Bruser/toilet
- Ja
Senge
- Dobbeltseng
- 180x190 cm
- Grand lit
- 160x190 cm
- Sovesofa
- 80x170 cm
- Dobbeltseng
- Ja
- Grand lit
- Ja
Mad og drikke
All Inclusive
Måltider og drikkevarer Morgenmads-, frokost- og middagsbuffet med drikkevarer til måltiderne (lokal vin, øl, sodavand eller vand). National alkohol, vin, øl, sodavand og mineralvand samt barservering (anviste barer/tider).
Buffetmåltiderne serveres i hovedrestauranterne, og nogle dage om ugen arrangeres temaaftener. I All Inclusive indgår også en à la carte-restaurant, der serverer fisk og skaldyr. Bordreservation er påkrævet.
Snackrestaurant – is, sødt bagværk, kager og sandwich
Coffee House – kaffe, te og kager
Midnatsnacks med suppe og et udvalg af varme og kolde retter.
Natservering og tidlig morgenmadsbuffet med suppe og toast.
Bemærk Indholdet i All Inclusive og tiderne kan ændres i løbet af sæsonen, f.eks. i starten og slutningen af sæsonen, eller hvis antallet af gæster er lavt.
Den italienske à la carte-restaurant er mod betaling. Bordreservation er påkrævet.
Dresscode i à la carte-restauranterne: ingen shorts eller bade-/strandtøj.
- Buffetrestauranter
- 1
- Restaurant
- Ja
- Bar
- Ja
- Antal à la carte-restauranter
- 2
- Barer
- 1
- Poolbar
- Ja
- Snackbar
- Ja
- Morgenmad
- Buffet
- Frokost
- Buffet
- Middag
- Buffet
- All Inclusive
- Ja
- Påklædning
- Ingen badetøj
- Antal restauranter
- 3
- Minimarked på hotellet
- Ja
Afstande
Lokalbus til centrale Alanya hvert kvarter i dagtimerne.
Til Antalya lufthavn ca. 2,5 time med bil. Til Gazipasa-Alanya lufthavn ca. 1 time med bil.
- Transferbus
- 15 m
- Busholdeplads
- 50 m
- Shopping
- 4.5 km
- Centrum
- 9 km
- Hæveautomat
- 40 m
Stranden
Delvis klippebund ved stranden.
Strand- og poolhåndklæder kan lånes.
Gratis solstole og parasoller på hotelmolen. Børn under 12 år skal være i selskab med en voksen.
- Strand/badning (mindste afstand)
- 50 m
- Strand/badning (max)
- 150 m
- Type af strand
- Klippestrand, Sandstrand
- Gratis strandhåndklæder
- Ja
Pools
Poolen har saltvand, men ikke havvand.
Vandparken er åben hele sæsonen kl. 10.00–12.00 og 14.00–17.00, børn under 10 år skal være i selskab med en voksen. Visse vandrutsjebaner har en minimumshøjde på 120 cm.
- Udendørspool
- Ja
- Børnepool
- Ja
- Separat børnepool
- Ja
- Dybde på børnepool
- 40 cm
- Pool
- Ja
- Ferskvandspool
- Ja
- Saltvandspool
- Ja
- Længde
- 60 m
- Bredde
- 25 m
- Poolhåndklæder
- Ja
- Gratis poolhåndklæder
- Ja
- Opvarmet pool i perioden
- -
- Vandrutsjebaner
- 4
- Vandrutsjebaner til børn
- 4
- Lille vandpark til børn under 4 år
- Ja
- Badestige
- Ja
- Vandrutsjebaner ved poolområdet
- Ja
Afslapning
- Spa
- Ja
- Massage
- Ja
- Skønhedsbehandlinger
- Ja
- Sauna
- Ja
- Dampbad
- Ja
Underholdning
- Shows/livemusik
- Ja
Sport
Tennis mod betaling, ca. 10 euro pr. time.
- Fitness
- Ja
- Tennis
- Ja
- Bordtennis
- Ja
Børn og unge
Hotellet har egen international børneklub for børn i alderen 4–7 år og 8–12 år.
Nogle dage/aftener er der shows og minidiskoteker.
- International børneklub
- Ja
- Tremmeseng
- Ja
- Børnestol i lejlighederne
- Ja
- Børnestol i restauranterne
- Ja
- Legeplads
- Ja
- Legeplads udendørs
- Ja
- Legeværelse
- Ja
Tilgængelighed
Alle handicaptilpassede værelser har bruser med håndbruser, støttehåndtag og gulvafløb Toilet med støttehåndtag. Dørbredde: min. 80 cm
Obs! Alle værelser/lejligheder med direkte udgang til poolkanal fra terrassen har ingen rampe, elevator eller andet handicaptilpasset udstyr til at komme ned i poolen. Vi anbefaler, at dem med funktionsbesvær og specielle behov, altid kontakter vores rejsekonsulenter på tlf. 70 10 10 50 for bestilling af rejse.
Alle handicapvenlige værelser har bruser med håndbruser, håndtag og gulvafløb. Toilet med støttehåndtag. Dørbredde: mindst 80 cm.
Her kan du læse mere om rejser med specielle behov før og under rejsen
- Bygninger
- 7
- Antal etager i den laveste bygning
- 4
- Elevator
- Nej
- Velegnet for kørestolsbrugere
- Ja
- Rampe til reception
- Ja
- Soveværelsesdør (bredde)
- 100 cm
- Badeværelsesdør (bredde)
- 70 cm
- Rampe til poolområde
- Ja
Svømmeskole
Svømmeskole er tilgængelig i perioden ca. 5/6 – 3/9 2025.
Det første svømmetag (Parent & toddler swim) – bestilles på hotellet og indgår.
Svømmeskole (for børn fra 4–9 år) bestilles mod betaling hos kundeservice 70 10 10 50 senest 7 dage inden afrejse. Du kan også bestille på hotellet, hvis der er ledige pladser.
Privat svømmetime 1-1 for børn og voksne, som ønsker at udvikle deres svømmeteknik. Bestilles mod betaling via kundeservice 70 10 10 50 senest 7 dage inden afrejse. Du kan også bestille på hotellet, hvis der er ledige pladser.
Rescue Academy passer til svømmedygtige børn fra 9 år, hvor børnene lærer grundlæggende livreddende teknikker og får mulighed for at udvikle deres svømmeteknik. Bestilles mod betaling på hotellet, hvis der er ledige pladser.
Vores service: Danske guider på hotellet og TUI-appen døgnet rundt
- Gælder 2026-04-13 til 2026-11-01
- Gælder 2027-04-13 til 2027-11-04
Mød vores BLUE STAR-team
Vores BLUE STAR-team med dansktalende guider er på hotellet mindst fem dage om ugen. De kan hjælpe dig med at bestille oplevelser og lejebil, give dig tips til restauranter og vise dig, hvor du kan finde de bedste shoppingmuligheder og de fineste strande. De svarer naturligvis også på spørgsmål, der måtte opstå, så I får en dejlig og afslappende ferie.
Service via TUI-appen døgnet rundt
TUI-appen er den nemmeste måde at nå os på, når det passer dig. Under Spørg guiderne i appen kan du sende beskeder på dansk og få hurtige svar, både før og under din ferie. Du kan også kontakte os på telefon 24 timer i døgnet ved akutte sager.
Vejen til hotellet
Flyvetid
Din rejsetid er afhængig af, hvilket fly du vælger. Cirka 3 timer og 55 min ved direkte fly fra København.
Transfertid
Beregnet transfertid ca. 2 timer og 30 minutter fra lufthavnen i Antalya (AYT). Fra lufthavnen i Gazipasa (GZP) cirka 45 minutter. Transfertiden kan variere afhængig af trafik og antal hotelstop på vejen. Da transferen fra Antalya (AYT) tager cirka 2 timer og 30 minutter, foretager transferbussen et planlagt 20-minutters stop, hvis du ankommer i dagtimerne. Ankommer du med et natfly, foretages der ikke noget planlagt stop. Chaufføren kan dog lave et stop, hvis det bliver nødvendigt. Du ser transferalternativerne, når du bestiller din rejse. Du kan også bestille transfer ved at logge ind på din myTUI-konto, når bestillingen er klar. Her kan du læse mere om transfer.
Afstande
Lokalbus til centrale Alanya hvert kvarter i dagtimerne.
Til Antalya lufthavn ca. 2,5 time med bil. Til Gazipasa-Alanya lufthavn ca. 1 time med bil.
- Transferbus
- 15 m
- Busholdeplads
- 50 m
- Shopping
- 4.5 km
- Centrum
- 9 km
- Hæveautomat
- 40 m
Stranden
Delvis klippebund ved stranden.
Strand- og poolhåndklæder kan lånes.
Gratis solstole og parasoller på hotelmolen. Børn under 12 år skal være i selskab med en voksen.
- Strand/badning (mindste afstand)
- 50 m
- Strand/badning (max)
- 150 m
- Type af strand
- Klippestrand, Sandstrand
- Gratis strandhåndklæder
- Ja
Kundeanmeldelser
Alt hvad et hotel ikke skal være
- 16.08.2026
Det eneste positive som kan nævnes, er stranden og afstanden til Alanya. Alt andet er en katastrofe.
Vores værelse var fint og i en god størrelse,men standen er desværre dårlig og rengøringen knap så god.
Udvalget af maden var fin,men vi blev syge få dage inde i opholdet,og måtte derefter være meget påpasselige med hvad vi spiste for at tilsikre at vi ikke blev syge igen.
Mejeriprodukter bliver opbevaret i forkerte temperaturer,og kød er ofte råt, hvilket blot øger risikoen for sygdomme. Eksempelvis så står oste og smelter i temperaturerer på 30c+ og bliver brugt morgen, middag og aften. Yoghurt står i store skåle, og der bliver blot fyldt ovenpå det gamle.
Vi har flere gange set personale moppe gulvet for derefter at bruge samme moppe til overfladerne omrking maden! Den ene aften,så vi personale tage en madtang fra fisk som står til optøning til brug for fisk der er stegt!! Flere eksempler kan nævnes.
Bordene blev sjældent gjort rene,så vi havde egne wipes med så vi i det mindste kunne have lidt rene overflader.
Som øvrige gæster også har påpeget,så er der desværre ikke mange rygefri områder,så det er desværre svært at undgå at blive passiv ryger og ikke mindst at kunne trække frisk luft mens man spiser eller slapper af. Det lader dog til,at der er en form for status i at ryge,så rygere tilgodeses mens resten blot må tilpasse sig.
Personalet virker ganske uinteresserede, og det samme gør sig desværre gældende for TUI guiderne.
Vi er kede af vores ophold,og ville ønske vi havde valgt anderledes,da de mange negative aspekter overskygger alt andet.
Super god hotel.
- 09.08.2026
Marvida Club – hvor rygning er normalen og røgfrihed undtagelsen
- 07.08.2026
Værelset var som udgangspunkt fint. De første tre nætter brugte vi dog på gentagne henvendelser omkring vores russiske nabo, som førte lange telefonsamtaler på højtaler og generelt var meget højrøstet helt frem til omkring kl. 03 om natten. Til sidst valgte vi mod betaling at blive flyttet til et swim-up-værelse.
I den forbindelse fortjener Diana og Mert i receptionen stor ros. De gjorde virkelig alt, hvad de kunne, for at glatte trådene ud, finde løsninger og få tingene til at fungere for alle parter. De var imødekommende og tog vores henvendelser alvorligt. Desværre oplevede vi samtidig, at deres muligheder var begrænsede af den modstand, de mødte fra resten af ledelsen. Det gjorde deres arbejde unødigt svært, og jeg vil derfor gerne understrege, at vores kritik på dette område bestemt ikke er rettet mod Diana og Mert.
Det absolut største problem for os var hotellets forhold til rygning.
Som ikke-ryger følte man sig ganske enkelt som andenrangsgæst. Størstedelen af poolområdet er område, hvor rygning er tilladt, mens kun et relativt lille antal liggestole er reserveret til ikke-rygere. Poolbaren er ligeledes rygeområde.
Det betyder, at selvom man får en liggestol i et af de få røgfri områder, foregår en stor del af den almindelige færdsel omkring poolen stadig gennem områder, hvor der ryges. Skal man til poolbaren, bevæge sig rundt på området eller blot gå fra ét sted til et andet, er cigaretrøg derfor meget svært at undgå.
Under vores ophold var der ganske vist skilte med rygning forbudt ved enkelte liggestole, men reglerne blev efter vores oplevelse ikke håndhævet. I løbet af to uger så vi ikke én eneste gang personale bede gæster om at stoppe med at ryge i de områder, der faktisk var markeret som røgfri. Vi oplevede tilmed personale sidde og ryge sammen med gæster.
Jeg har efterfølgende ad omveje fået at vide, at vores insisteren på, at de røgfri områder rent faktisk skulle være røgfri, har sat noget i gang på hotellet. Det er selvfølgelig positivt, hvis der nu bliver gjort mere ud af at håndhæve reglerne. Men selve indretningen er stadig meget svær at forstå: Hvorfor er udgangspunktet på et familiehotel, som TUI sælger til skandinaviske gæster, at størstedelen af poolområdet og poolbaren er for rygere, mens ikke-rygere henvises til et fåtal af liggestolene?
Problemet fortsætter ved restauranten. Man kan ikke nyde sin mad udendørs i et røgfrit område. Ønsker man at spise udenfor, må man samtidig acceptere cigaretrøg. Vi måtte af samme årsag takke nej til à la carte-restauranten.
Mest måbende er placeringen af et rygeområde direkte foran indgangen til buffetområdet. Det er den indgang, gæsterne benytter, når de skal ind og hente mad, og alligevel har man valgt netop dette sted som rygeområde. Som ikke-ryger har jeg meget svært ved overhovedet at forstå tankegangen bag den placering.
Det er ikke et spørgsmål om, at rygere ikke skal have et sted at ryge. Selvfølgelig skal de det. Men på Pascha Bay oplevede vi nærmest det omvendte princip: Rygning er udgangspunktet på store dele af udearealerne, mens ikke-rygerne får nogle få afgrænsede steder, hvor de kan forsøge at undgå røgen. Det mener jeg simpelthen ikke er tidssvarende – og ********** ikke på et familiehotel solgt af TUI til det skandinaviske marked.
Alternativet ved måltiderne er den indendørs spisesal. Her går man direkte fra temperaturer omkring 35 grader udenfor og ind i et lokale, hvor airconditionanlæggene ifølge deres displays stod på 16-18 grader. Det oplevede vi som meget ubehageligt.
Støjniveauet i spisesalen var også noget, der overraskede os. Børn fylder og larmer selvfølgelig indimellem, og det har vi fuld forståelse for. Det, der overraskede os, var derimod hvor mange forældre der placerede en iPad eller tablet foran deres børn uden headset og med lyden skruet højt op. Det bidrog til et i forvejen meget højt støjniveau.
Late breakfast fra kl. 10 til 11 levede heller ikke op til det, vi forventede. Kom man eksempelvis kl. 10.30, var der ofte meget lidt tilbage ud over gammelt brød og lidt frugt. Samtidig var personalet allerede godt i gang med at rydde af og fjerne ting, selvom morgenmaden officielt fortsatte til kl. 11. Vi brugte desuden flere dage på noget så simpelt som at få håndsprit.
Generelt oplevede vi desværre en del af personalet som uengagerede, og engelskniveauet var overraskende lavt. Selv helt simple ord og spørgsmål som “ice” eller “toilet” kunne være vanskelige at kommunikere.
Aftenunderholdningen var ligeledes blevet meget voldsom. Vi boede i en bygning relativt langt fra området, men kunne alligevel både høre og mærke musikken langt ud på aftenen de fleste dage.
Det mest frustrerende ved ferien var derfor ikke én enkelt dårlig oplevelse. Det var følelsen af konstant at skulle bruge energi på helt basale ting: at kunne sove om natten, kunne spise uden cigaretrøg, kunne opholde sig ved poolen uden konstant at blive udsat for røg og kunne forvente, at hotellets egne røgfri områder faktisk er røgfri.
Vi har tidligere forbundet Pascha Bay med en mere skandinavisk ferieform og den mentalitet, hotellet havde under TUI. Den oplevelse havde vi på ingen måde denne gang. Under vores ophold var der et meget stort antal russiske og tyrkiske gæster, og både kulturen og omgangsformen på hotellet oplevede vi som markant anderledes end det Pascha Bay, vi tidligere har forbundet med TUI.
For os blev det den dårligste ferie, vi nogensinde har haft. Ikke fordi værelset var dårligt, og bestemt heller ikke fordi alle medarbejdere var dårlige – Diana og Mert er gode eksempler på det modsatte – men fordi vi konstant skulle bruge energi på forhold, som efter vores mening burde være helt basale på et feriehotel.
Vi kommer ikke tilbage til Pascha Bay.
Jeg håber oprigtigt, at TUI ikke blot registrerer dette som endnu en utilfreds gæst, men bruger tilbagemeldingen til at se kritisk på det produkt, I sælger til jeres skandinaviske kunder.
Særligt rygepolitikken bør efter min mening gentænkes grundlæggende. Jeg kræver ikke et røgfrit hotel, og selvfølgelig skal rygere have steder, hvor de kan ryge. Men det bør ikke være sådan, at rygning er normalen på størstedelen af udearealerne, mens røgfrihed er undtagelsen. At man som ikke-ryger hverken kan bevæge sig frit omkring poolen, benytte poolbaren eller spise sin middag udendørs uden at skulle acceptere cigaretrøg, harmonerer efter min mening meget dårligt med et familiehotel, som TUI sælger til det skandinaviske marked.
Hotellet lever efter vores mening ikke op til 4 stjerner
- 06.08.2026
Vi valgte hotellet gennem TUI, blandt andet fordi det blev præsenteret som et skandinavisk hotel. Derfor blev vi meget overraskede over, at størstedelen af gæsterne under vores ophold var russisktalende. Det ændrede efter vores mening også en del af den oplevelse, vi havde forventet af et skandinavisk hotel.
Vi oplevede desuden, at personalet i receptionen havde meget begrænsede engelskkundskaber, mens de til gengæld talte russisk. Det gjorde det flere gange meget vanskeligt at kommunikere ordentligt med receptionen, især når vi havde problemer og havde brug for at forklare situationen.
Rygning var også et stort problem. Der var tydeligt områder, hvor der var forbud mod rygning, men flere gæster respekterede ikke dette. Vi oplevede gentagne gange, at der blev røget på trods af rygeforbuddet, hvilket var meget generende for os og gjorde det svært at nyde områderne omkring hotellet. Her savnede vi, at personalet håndhævede reglerne bedre.
Rengøringen omkring poolområdet var langt fra tilfredsstillende. Der kunne ligge glas, kopper og andet fra dagen før, uden at det blev fjernet. Det gav et generelt indtryk af manglende rengøring og vedligeholdelse.
I restauranten var oplevelsen heller ikke altid god. Når gæster havde forladt et bord, blev det ikke altid ryddet ordentligt af, og der blev ikke konsekvent fyldt op med rent service. Vi oplevede også gentagne gange, at nogle gæster ikke respekterede køkulturen, men gik direkte foran andre, hvilket skabte frustration og uro.
Det ene af vores værelser havde en forbindelsesdør, og lydisoleringen var ekstremt dårlig. Vi kunne høre stort set alt fra naboværelset, og det påvirkede vores ophold betydeligt. Vi måtte flere gange henvende os i receptionen og klage over støjen, men det var svært at få løst problemet.
Aftenunderholdningen var faktisk rigtig god og var et af de positive elementer ved opholdet. Dog var de aftener, hvor publikum blev inviteret op på scenen, ikke helt vores kop te.
Vi havde hjemmefra læst om hotellets holdtræning og havde derfor set frem til at kunne træne under ferien. Desværre levede det på ingen måde op til beskrivelsen. Der stod blandt andet yoga og pilates, som vi havde forventet var hold, hvor man virkelig fik trænet kroppen igennem. I stedet bestod aktiviteterne blandt andet af flying yoga, udstrækning og rulleskøjte-hop. Det var derfor langt fra det, vi havde forventet ud fra beskrivelsen.
Alt i alt havde vi selvfølgelig også gode oplevelser, men når man vælger et hotel, der markedsføres som 4-stjernet og skandinavisk gennem TUI, forventer man et højere niveau – både hvad angår service, rengøring, kommunikation, lydisolering og organisering.
Vi kommer desværre ikke igen. Hotellet levede ikke op til vores forventninger, og vi kan derfor ikke anbefale det, hvis man forventer en reel 4-stjernet, skandinavisk hoteloplevelse.
Skønt hotel
- 30.07.2026
Fint hotel, men ikke meget service
- 28.07.2026
Der var meget larm fra trafikken og det kunne tydeligt høres på værelserne.
Personalet var ikke god til engelsk, så der var mange misforståelser. Mange tyrkere besøgte hotellet og det var tydeligt at personalet favoriserer de tyrkiske gæster.
Butikkerne inde på hotellet er meget dyre, jeg vil anbefale at gå over på den anden side af vejen og handle småting i stedet for inde på hotellet.
Familieferie med tryk på
- 23.07.2026
Not what we expected - totally different experience than Pasha Bay
- 17.07.2026
Skøn ferie
- 26.06.2026
Dejligt hotel
- 30.05.2026