Billeder

 
Vis alle 22 billeder

Hotel med populært spa – All Inclusive indgår

Midt i Playa del Ingles ligger vores store hotel Bull Eugenia Victoria med et populært spa. All Inclusive indgår i rejsens pris, og du bor i rummelige dobbeltværelser. Den centrale beliggenhed gør, at du bor i gåafstand til en række butikker og forlystelser.

Grundpris: Værelse efter valgt type, All Inclusive.

Hotelfakta

  • Adresse & telefon

    Adresse Avda. de Gran Canaria 26, E-35100 Playa del Ingles, Gran Canaria.
    Telefon +34 -928 762 500
  • Vigtig information

    Deponeringsboks ca. 120,-/uge samt et depositum på ca. 100,-.

    Poolhåndklæder kan lejes mod et depositum på ca. 75,-. Skifte af håndklæde ca. 10,-/gang.

    Hotellet tilbyder gratis busservice til stranden i Playa del Ingles kl. 9.00–12.00 og 14.00–17.00.

    Byområde med lokal trafik.

    Reception åben hele døgnet Ja
    Officiel kategori ***
    Bygget 1976
    Sidst renoveret 2003-2004
    Antal værelser 400
    Elektricitet 220
    Område Resortområde
    Støjniveau Begrænset støj
    Trafik Lokal trafik
  • Internet

    Gratis WiFi på hele hotellet, inklusive værelserne.
    Gratis internethjørne.

    WiFi Ja
  • Accepterede kreditkort

    American Express Ja
    MasterCard Ja
    Eurocard Ja
    Visa Ja
  • Senge

    Enkeltseng 100x200 cm
    Sovesofa 100x190 cm
    Enkeltseng Ja
  • Mad og drikke

    All Inclusive

    Måltider og drikkevarer
    Morgen-, frokost og middagsbuffet med drikkevarer til måltiderne (lokal vin, øl, sodavand eller mineralvand).

    Lokal spiritus, vin, øl, sodavand og mineralvand, barservering kl. 10.30-24.00 i anviste barer/tider.

    Morgenmad kl. 7.30-10.00.
    Frokost kl. 13.00-15.00.
    Middag kl. 17.45-21.00.

    Snacks kl. 11.00-16.00.
    Kaffe, te og kager kl. 16.00-17.00.
    Is kl. 11.00-18.00.

    Sport og underholdning
    Gym, tennis, squash og aerobics. Aftenunderholdning.

    Øvrigt
    Tider for restauranter og barer oplyses ved ankomst til hotellet. Visse aktiviteter indgår i begrænsede perioder.

    Ændringer i indholdet kan forekomme i løbet af sæsonen.

    Julemiddag 25/12 og nytårsmiddag indgår.

    Buffetrestauranter 1
    Restaurant Ja
    Bar Ja
    Barer 3
    Poolbar Ja
    Snackbar Ja
    Morgenmad Buffet
    Middag Buffet
    Halvpension Ja
    All Inclusive Ja
  • Afstande

    Transferbus 5 m
    Busholdeplads 400 m
    Shopping 500 m
    Supermarked 300 m
    Centrum 700 m
  • Stranden

    Strand/badning 1 km
    Type af strand Sandstrand
  • Pools

    Udendørspool Ja
    Indendørs pool Ja
    Børnepool Ja
    Dybde på børnepool 50 cm
    Pool Ja
    Ferskvandspool Ja
    Saltvandspool Ja
    Længde 22 m
    Bredde 10 m
    Størrelse 480 m2
    Poolhåndklæder Ja
    Temperatur opvarmet pool 24 C
    Opvarmet pool i perioden 1/11-30/4, 24 C
    Jacuzzi Ja
  • Afslapning

    Spa Ja
    Massage Ja
    Frisør Ja
    Sauna Ja
  • Sport

    Fitness Ja
    Træningslokale Ja
    Badminton Ja
    Squash Ja
    Multicourt Ja
    Fodbold Ja
    Basket Ja
  • Børn og unge

    Tremmeseng Ja
    Legeplads Ja
    Legeplads udendørs Ja
  • Tilgængelighed

    Antal etager i den laveste bygning 8
    Antal etager i højste bygning 9
    Elevator Ja
    Elevatordør (bredde) 80 cm
    Velegnet for kørestolsbrugere Ja
    Handicapvenlige værelser/lejligheder 12
    Rampe til reception Ja
    Værelsesdør (bredde) 80 cm
    Soveværelsesdør (bredde) 80 cm
  • Flyvetid

    Din rejsetid er afhængig af, hvilket fly du vælger. Cirka 5 timer og 25 min ved direkte fly fra København.

  • Transfertid

    Beregnet transfertid ca. 35 minutteer.

    Bestil transferbus eller privat transfer
    Når du foretager en bestilling ser du, hvilke alternativer der er mulige.
    Her kan du læse mere om transfer.

  • Vores service

    Gælder 2019-10-03 til 2020-05-01

    Spørg guiderne via app'en, hjemmeside, sms eller telefon

    Vores guider kommer du nemmest i kontakt med via servicen "Spørg guiderne", som du finder både i TUI-appen og under Min side på TUI.dk. Du kan også kontakte guiderne via sms eller telefon. De er tilgængelige døgnet rundt alle ugens dage. Opstår der noget som ikke kan løses over telefonen, kommer en af vores nordiske guider til dit hotel.

    Vores guider

    • Svarer i løbet af ferien på spørgsmål du har stillet via TUI-appen, Min side eller sms døgnet rundt, oftest indenfor 30 minutter. Døgnet rundt kan du også kontake guierne på telefon, nummeret modetager du ved ankomsten.
    • De to sidste uger inden afrejse, svarer vi indenfor et døgn på spørgsmål via TUI-appen og Min side.

Værelser

Dobbeltværelse

For 2-3 personer

  • WiFi

    Ja
  • Dobbeltværelse

    30 m2
  • Enkeltværelse

    18 m2
  • Deponeringsboks

    Ja
  • Deponeringsboks mod betaling

    Ja
  • Aircondition

    Nej
  • Loftvifte

    Ja
  • Køleskab

    Ja
  • Rengøring

    7 dage/uge
  • Hårtørrer

    Ja
  • TV

    Ja

Balkon

Bruser, Ekstraseng i opholdsrum/opholdsrumsdel, Højt oppe i bygningen, Plads til tremmeseng
  • for 2-3 personer med 1 ekstra seng.
  • På 6-8 etage.

Balkon eller terrasse

Badekar, Bruser, Ekstraseng i soveværelse, Plads til tremmeseng
  • for 2-3 personer med 1 ekstra seng.

Udflugter Playa del Inglés

Det er gennem udflugterne at du kommer tæt på Playa del Inglés. Det kan dreje sig om eventyr i naturen. Eller seværdigheder og spændende indtryk af landets kultur. Men også bådudflugter, shoppingture og festaftener med det lokale køkkens specialiteter. Uanset hvilke udflugter du vælger, vil du få rejseminder, der holder længere end din solbrændte kulør.

Er der lang tid til du skal rejse, kan de ske, at mængden af udflugter stadig vokser – du finder mest at vælge mellem i de sidste måneder inden afrejsen. Velkommen til at udvide dine horisonter!

Find udflugter

Kundebedømmelser