NH Sevilla Plaza de Armas
- Sevilla, Spanien
Tripadvisor
Om hotellet
- WiFi
Med tagterrasse, pool og skybar
Fra NH Sevilla Plaza de Armas er der gåafstand til flere af Sevillas populære seværdigheder og shoppingområdet ved Calle Sierpes. Hotellet har en tagterrasse med en pool og skybar med udsigt over omgivelserne. Desuden har du adgang til restaurant og fitness.
Gå en tur langs floden Guadalquivir, der ligger et par hundrede meter fra hotellet. Der finder du et promenadestrøg, caféer og restauranter, og desuden kan du tage på en bådtur på floden.
På hotellet er der:
- Pool
- Restaurant og bar
- WiFi
- Døgnåben reception
Alle værelser/lejligheder har:
- A/C og centralvarme
- WiFi og tv
- Deponeringsboks
- Minibar
- Bruser og toilet
- Hårtørrer
Visse værelser kan bestilles til flere end det ordinære antal, f.eks. et dobbeltværelse der disponeres af tre. Yderligere person(er) sover da i ekstraseng, f.eks. en sammenklappelig seng eller en sovesofa.
Her anvender vi hotellets betegnelser for værelsestyper.
- Antal værelser : 262
Kort om hotellet
- Til strand/badning
- 90 km
- Udendørspool
- Ja
- Centrum
- 300 m
- Restaurant/Bar
- Ja/Ja
Gennemsnitsvejr i Sevilla
Adresse & telefon
- Adresse
- Marqués de Parada, S/N, SEVILLA, Spain
Vigtig information
- Reception åben hele døgnet
- Ja
- Sidst renoveret
- 2008
- Antal værelser
- 262
- Parkering
- Ja
- A/C på offentlige områder
- Ja
- Indcheckning
- 18:00
- Udcheckning
- 12:00-11:00
- Deponeringsboks i receptionen
- Ja
- Vaskeservice
- Ja
Internet
- WiFi
- Ja
Accepterede kreditkort
- American Express
- Ja
- MasterCard
- Ja
- Visa
- Ja
Værelser
- WiFi
- Ja
- Deponeringsboks
- Ja
- Minibar
- Ja
- Hårtørrer
- Ja
- TV
- Ja
Mad og drikke
- Restaurant
- Ja
- Bar
- Ja
- Poolbar
- Ja
- Morgenmad
- Buffet
- Frokost
- Menu
- Middag
- Menu
- A/C i restaurant
- Ja
- Morgenmad
- Ja
- Café
- Ja
Afstande
- Centrum
- 300 m
Stranden
- Strand/badning (mindste afstand)
- 90 km
- Strand/badning (max)
- 90 km
Pools
- Udendørspool
- Ja
- Pools
- 1
- Pool
- Ja
Sport
- Cykeludlejning
- Ja
Tilgængelighed
- Antal etager i den laveste bygning
- 4
- Elevator
- Ja
- Velegnet for kørestolsbrugere
- Ja
Vores service: Døgnet rundt via TUI-appen
- Gælder 2023-11-01 til 2024-05-01
- Gælder 2024-05-01 til 2024-11-01
TUI har ikke personale på dette rejsemål, men med TUI-appen kan du få kontakt med vores guider døgnet rundt – direkte i mobilen. Hent TUI-appen gratis til din smartphone eller tablet.
Guideservice når det passer dig
Via TUI-appen kan du få kontakt med TUIs guider når det passer dig. Under ”Spørg guiderne” i appen og myTUI på tui.dk, kan du sende meddelelser og få hurtigt svar, både før og i løbet af ferien. Du skal blot oplyse dit mobilnummer og din e-mailadresse når du bestiller rejsen og derefter hente og aktivere TUI-appen med dit bestillingsnummer.
Du kan nå TUI-guiderne døgnet rundt, alle ugens dage
- ”Spørg guiderne” findes både i TUI-appen og under myTUI på tui.dk
- Servicen starter direkte når du har bestilt din rejse.
- Inden afrejse svarer vi indenfor et døgn, i løbet af ferien så hurtigt vi kan – oftest indenfor 30 minutter.
- Døgnet rundt kan du også, ved akut tilfælde, nå guiderne på telefon. Nummeret finder du i TUI-appen et døgn inden du kommer til rejsemålet. Har du ikke TUI-appen, modtager du nummeret via sms inden du rejser.
Vejen til hotellet
Flyvetid
Din flyvetid er afhængig af, hvilket fly du vælger. Fly til Sevilla fra København med en mellemlanding ca. 5 timer 30 min.
Transfertid
En taxi fra lufthavnen ind til det centrale Sevilla tager cirka 35 minutter (i højsæsonen kan det tage længere tid afhængig af trafikken). Du kan forudbestille taxitransfer til dit hjotel ved at logge ind på myTUI.
Afstande
- Centrum
- 300 m
Stranden
- Strand/badning (mindste afstand)
- 90 km
- Strand/badning (max)
- 90 km