Gå til søgning Gå til indhold

Cote D'or Lodge

  • Praslin, Seychellerne

Om hotellet

  • 3*
    Officiel kategori

Det 3-stjernede hotel Cote D'or Lodge i Baie Sainte Anne er et hotel med bar, morgenmadsbuffet og WiFi. På hotellet kan du nyde massage. hvis børnene er med findes der barnepasning og legeplads. Der er parkeringsmuligheder i omådet. Hotellet blev senest renoveret år 2015. Følgende kreditkort accepteres på hotellet: Mastercard og Visa.

Kort om hotellet

Til strand/badning
10,8 km
Restaurant/Bar
Ja/Ja

Gennemsnitsvejr i Praslin

Pools

pools
1

Stranden

Til strand/badning
10,8 km

Mad og drikke

barer
Ja
restauranter
Ja

Sport

fitnessrum
Ja
kanosejlads
Ja
golf
Ja
dykning
Ja

Børn og unge

udendørs legeplads
Ja
børnepasning
Ja

Afslapning

massage
Ja

Vigtig information

antal værelser
36
sidste store renovering
2015
byggeår
1998
aircondition
Ja
indcheckning
11:00
udcheckning
11:00
have
Ja
deponeringsboks
Ja
room service
Ja
WiFi på hotellet
Ja
elevator
Ja
Officiel kategori
***

Værelser

justerbar aircondition
Ja
altan eller terrasse
Ja
dobbeltseng
Ja
hårtørrer
Ja
minibar
Ja
deponeringsboks på værelset
Ja
bruser
Ja
TV
Ja

Adresse & telefon

Telefon
+248 2727380
Adresse
Anse Volbert, -, Praslin, Seychelles

Afstande

Centrum
1,5 km
Golfbane
10 km

  • Gælder 2025-05-01 til 2027-04-30

Service via TUI-appen

TUI-appen er den nemmeste måde at komme i kontakt med os døgnet rundt, når det passer dig. Via Spørg guiderne i appen kan du sende beskeder på dansk og få hurtige svar, både før og under din ferie. Vi kan hjælpe dig med at bestille oplevelser og lejebiler, give dig tips til restauranter og vise dig, hvor du finder de bedste shoppingmuligheder og de fineste strande. Vi hjælper naturligvis også med praktiske spørgsmål, der måtte opstå, så I får en dejlig og afslappende ferie. Du kan også kontakte os på telefon 24 timer i døgnet ved akutte sager.

Vejen til hotellet

Flyvetid

Rutefly til Mahé (SEZ) med en eller flere mellemlandinger. Den samlede rejsetid kan variere mellem 14 og 20 timer. Tiden er beregnet fra København - Kastrup.

Transfertid

Transfer fra lufthavnen på naboøen Mahé til hotellet på Praslin arrangerer du selv. Med taxa tager turen fra lufthavnen til hovedstaden Victoria, hvorfra færgen sejler, cirka 15 minutter. Der går også flere færger dagligt til Praslin, overfarten tager cirka 60 minutter. Med taxa tager turen fra færgelejet til Berjaya Praslin Resort cirka 15 minutter. I højsæsonen kan de forskellige transportmuligheder tage længere tid grundet øget trafik.

Stranden

Til strand/badning
10,8 km

Afstande

Centrum
1,5 km
Golfbane
10 km