Maldron Hotel Newcastle
Det 4-stjernede hotel Maldron Hotel Newcastle i Newcastle Upon Tyne er et hotel med bar, morgenmadsbuffet og WiFi. Der er parkeringsmuligheder i omådet.
Om hotellet
Hotellet har følgende faciliteter, de fleste indgår men nogle kan være mod ekstra betaling.
Faciliteter
- Indcheckning fra 15:00
- Udcheckning klokken 11:00
- Deponeringsboks i receptionen
- Room service
- WiFi i fællesområderne
- Parkeringsplads
- Elevator
- Antal værelser/lejligheder: 265
Restauranter & barer
- Bar
- Restaurant
- Cafe
Værelser
- Kaffe-/te-maskine
- Dobbeltseng
- Hårtørrer
- Opvarmning
- Deponeringsboks på værelset
- Bruser
- Tv
Sport & aktiviteter
- Fitnessrum
Beliggenhed
Maldron Hotel Newcastle, 17 Newgate Street Newcastle Upon Tyne NE1 5RE, Newcastle Upon Tyne, Storbritannien
Værd at vide om Storbritannien
Værd at vide
Vidste du at...
null
Pas og visum
Ambassadens tlf 35 44 52 00. Visum er ikke påkrævet for nordiske statsborgere. Passet skal være gyldigt under opholdets varighed. Supplerende pasoplysninger til flyselskabet er påkrævet og udfyldes på flyselskabets hjemmeside.
Det obligatorisk for danske statsborgere at ansøge om en ETA (Electronic Travel Authorization) for indrejse til Storbritannien. ETA koster £20 per person, hvilket også gælder for børn og spædbørn. Ansøgningsprocessen for at opnå godkendelse tager cirka 3 dage.
Yderligere information kan findes her hvor du kan ansøge.
Prisniveau
Priseksempel fra London- 0,5 liter vand ca. 2 britiske pund
Rejsevejledninger
Udenrigsministeriets rejsevejledninger, råd og oplysningerCannot GET /ml/hotel-offers/prerender