Delphi Art Hotel
- Athen, Grækenland
Tripadvisor
Om hotellet
- WiFi
Gåafstand til shopping og seværdigheder
Delphi Art Hotel ligger med gåafstand til Omonoiatorvet og lokale transportmidler. Her er der shopping, og i nærheden er der også et par antikke seværdigheder. På hotellet kan du købe snacks og noget at drikke i hotelrestauranten.
Hotellet har 40 værelser i en charmerende ældre stil. Her kan du slappe af i restauranten og baren. Receptionen er åben hele døgnet. Mulighed for parkering.
Alle værelser har:
- WiFi
- Tv og telefon
- Hårtørrer
- Lille køleskab
- Te- og kaffefaciliteter
- Deponeringsboks
- A/C
Her benytter vi hotellets betegnelser for værelsestyper.
- Antal værelser : 40
Kort om hotellet
- Restaurant/Bar
- Ja/Ja
Gennemsnitsvejr i Athen
Adresse & telefon
- Adresse
- Ag. Konstantinou Street, 27, ATHENS, Greece
Vigtig information
- Reception åben hele døgnet
- Ja
- Sidst renoveret
- 2003
- Antal værelser
- 40
- American Express
- Ja
- MasterCard
- Ja
- Visa
- Ja
- WiFi
- Ja
- A/C på offentlige områder
- Ja
- Indcheckning
- 14:00-06:00
- Udcheckning
- 12:00
- Deponeringsboks i receptionen
- Ja
- Vaskeservice
- Ja
Værelser
- Elkedel
- Ja
Mad og drikke
- Restaurant
- Ja
- Bar
- Ja
- Morgenmad
- Buffet
- Morgenmad
- Ja
- Café
- Ja
Tilgængelighed
- Antal etager i den laveste bygning
- 0
- Elevator
- Ja
- Velegnet for kørestolsbrugere
- Nej
Vores service: Døgnet rundt via TUI-appen
- Gælder 2024-11-01 til 2025-05-01
Service via TUI-appen
TUI har ikke personale på dette rejsemål, men med TUI-appen kan du nå os 24 timer i døgnet, når det passer dig. Via Spørg guiderne i appen kan du sende beskeder på dansk og få hurtige svar, både før og under din ferie. Vi kan hjælpe dig med at bestille oplevelser og lejebiler, give dig tips til restauranter og vise dig, hvor du finder de bedste shoppingmuligheder og de fineste strande. Vi hjælper naturligvis også med praktiske spørgsmål, der måtte opstå, så I får en dejlig og afslappende ferie. Du kan også kontakte os på telefon 24 timer i døgnet ved akutte sager.
Vejen til hotellet
Flyvetid
Din flyvetid er afhængig af, hvilket hotel du vælger. Cirka 3 timer og 10 minutter ved direkte fly fra København.
Transfertid
Beregnet transfertid er cirka 1 time fra lufthavnen Athens International Airport (ATH). Du ser transferalternativer, når du bestiller din rejse. Du kan også bestille transfer ved at logge ind på din myTUI-konto, når bestillingen er klar. Her kan du læse mere om transfer.
Kundeanmeldelser
Tilfredshed af hotel personalet (Hotel Dolphi art, Athen)
- 07.03.2024
DENMARK
- 03.03.2024
Det var smart, da der kl. 20:00 på alle dage var voldsomt indryk af mange unge fra Italien/Frankrig.
En enkelt aften fik vi besked at kommen tilbage kl. 20:00. Voldsom belastning ved buffeten. Og samme aften fik vi vin serveret i vandglas. De rettede hurtigt ind, og de var bevidste, at dette vare forkert. Og vi bærer ikke nag. Godt så.
?
- 26.09.2023
Et lidt slidt hotel, men rent og pænt og god betjening. Meget venligt personale. Boks virkede ikke, altan dør kunne ikke lukke.
Godt med airconditionanlæg
Hotellet ligger lige ud til en lille plads og kirke
Sort udvalg ved morgenbuffet.